همانطور که شما هم می دانید وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای رایگان و متن باز می باشد که نسبت به سیستم های دیگر محبوبیت بیشتری بین کارابران و وبمستران دارد. بسیاری از وبمستر های ایرانی نیز از وردپرس جهت راه اندازی و مدیریت سایت یا وبلاگ خود استفاده می کنند. وردپرس به صورت پیشفرض از تاریخ میلادی و همچنین زبان انگلیسی استفاده کرده است. برای اولین بار تیم وردپرس فارسی به صورت رسمی اقدام به ارائه نسخه فارسی شده وردپرس به همراه افزونه جلالی کرد. نسخه فارسی شده وردپرس وظیفه فارسی کردن داشبورد یا همان پنل تنظیمات وردپرس را بر دوش دارد و افزونه جلالی نیز برای تبدیل تاریخ های میلادی به شمسی و همچنین اعداد به اعداد فارسی طراحی شده است.

همانطور که شما هم می دانید وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای رایگان و متن باز می باشد که نسبت به سیستم های دیگر محبوبیت بیشتری بین کارابران و وبمستران دارد. بسیاری از وبمستر های ایرانی نیز از وردپرس جهت راه اندازی و مدیریت سایت یا وبلاگ خود استفاده می کنند.

وردپرس به صورت پیشفرض از تاریخ میلادی و همچنین زبان انگلیسی استفاده کرده است. برای اولین بار تیم وردپرس فارسی به صورت رسمی اقدام به ارائه نسخه فارسی شده وردپرس به همراه افزونه جلالی کرد. نسخه فارسی شده وردپرس وظیفه فارسی کردن داشبورد یا همان پنل تنظیمات وردپرس را بر دوش دارد و افزونه جلالی نیز برای تبدیل تاریخ های میلادی به شمسی و همچنین اعداد به اعداد فارسی طراحی شده است.

اما با گذشت زمان و آمدن نسخه های جدید وردپرس تغییر خاصی در کدهای افزونه جلالی ایجاد نشد و همچنین بسته های فارسی وردپرس با تاخیر نسبتا زیادی در اختیار کاربران قرار می گرفتند. اگر از تاخیر در ارائه نسخه فارسی وردپرس بگذریم مشکلات افزونه جلالی باعث بروز مشکلات زیادی برای کاربران وردپرس فارسی شد. مشکلاتی مثل افزایش فشار روی سرور، تداخل با برخی از افزونه های کاربردی مثل افزونه های سئو، ایجاد مشکلات در بخش مدیریت وردپرس و مشکلات در بخش پیوند یکتا و … از جمله مشکلاتی بودند که کاربران افزونه جلالی با آن دسته و پنجه نرم می کردند.

اما دیگر وقت آن رسیده که کاربران وردپرس فارسی یک نفس تازه بکشند, گروه وردپرس پارسی مدتی بود که روی بسته پارسی ساز وردپرس کار می کرد و به تازگی بسته پارسی ساز وردپرس را به صورت رسمی با نام wp-parsidatee در مخزن وردپرس قرار داده است.

wp-parsidate افزونه ای است که می تواند تاریخ میلادی وردپرس را به تاریخ شمسی و همچنین زبان پیشخوان وردپرس را فارسی کند. گروه وردپرس پارسی در ساخت این افزونه تمام تلاش خود را کرده است تا مشکلات موجود در افزونه جلالی دیگر در این افزونه وجود نداشته باشد و البته هسته افزونه هم بهینه تر و سریعتر از افزونه جلالی عمل نماید.

با استفاده از بسته پارسی ساز دیگر نیازی به استفاده از وردپرس فارسی نخواهید داشت زیرا فایل های زبان از طریق افزونه به وردپرس منتقل می شوند. اهمیت این موضوع زمانی برجسته تر می شود که شما می توانید بلافاصله پس از ارائه نسخه های جدید وردپرس , بدون فوت وقت وردپرس را بروزرسانی کنید و دیگر منتظر فارسی سازی نسخه جدید توسط گروه وردپرس فارسی نمانید.

برخی از ویژگی های بسته پارسی ساز وردپرس عبارتند از:

  • افزودن تاریخ شمسی به وردپرس در بخش های مدیریت و کاربری وردپرس
  • شمسی سازی پیوند یکتا وردپرس در همه حالت ها
  • تبدیل اعداد به فارسی و جایگزینی اعداد عربی با اعداد فارسی
  • تبدیل همه حروف عربی (مانند ی , ک) به حروف معادل فارسی
  • بایگانی شمسی/خورشیدی بهینه شده
  • راست چینی و فیکس در ادیتور پیش فرض وردپرس
  • راست چینی و فارسی سازی همه بخشهای وردپرس

نحوه استفاده از بسته پارسی ساز وردپرس :

برای استفاده از این افزونه اگر هم اکنون از وردپرس استفاده می کنید ابتدا باید افزونه هایی که مربوط به تاریخ شمسی هستند را غیر فعال کنید و بعد افزونه wp-parsidate را نصب و فعال کنید. اگر هم به تازگی می خواهید وردپرس را نصب کنید باید افزونه را از سایت وردپرس دانلود و در سایت خود نصب و فعال کنید.

پس از فعال شدن افزونه تمام تاریخ های پیشفرض وردپرس (منظور تاریخ هایی هستند که توسط توابع پیشفرض وردپرس فراخوانی شده باشند) به صورت خودکار به شمسی تبدیل می شوند اگر هم می خواهید از توابع افزونه استفاده کنید بهتر هست لینک زیر را مطالعه کنید :

 انجمن وردپرس پارسی

 

 

 

نمایش بیشتر
css.php